sierpień 15, 2022

Mastretta MXT – Międzynarodowe targi to nie tylko ugruntowane marki, znane i podziwiane na co dzień. Taka impreza to okazja do zapoznania się z twórczością mniejszych, egzotycznych, maleńkich firemek.

Chcąca wkroczyć na europejskie rynki, Mastretta Cars z meksykańskiej Toluki, przygotowała mały (wymiary zbliżone do Elise) model MXT. Karoserię lekkiego (niewiele ponad 900 kg) pojazdu wykonano z włókna węglowego wzmocnionego plastikiem CFRP, do której przytwierdzono zawieszenie składające się z podwójnych wahaczy.

Spartańskie wnętrze pozbawione jest większości udogodnień z dziedziny bezpieczeństwa (brak poduszek powietrznych, kontroli trakcji i ABS-u). Jest za to klimatyzacja oraz zestaw multimedialny obejmujący nawigację satelitarną wraz z odtwarzaczem DVD.

Przed tylną osią zamontowano czterocylindrową, turbodoładowaną, dwulitrową jednostkę Duratec Forda. Pięciobiegowa, manualna skrzynia przekazuje na koła 250 KM i moment obrotowy w liczbie 340 Nm.

Skromne, ale realne (w odczuciu przedstawicieli Mastretty) plany zakładają roczną sprzedaż na poziomie 150 egzemplarzy. Docelowo liczba ta miałaby zwiększyć się do 500 sztuk.


Galeria Live:

[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: Drew Phillips / AOL]

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły