luty 21, 2024
Aktualności Auta Sportowe Mazda

Mazda MX-5 GT

Mazda MX-5 GT – Dwie magiczne litery i cyfra, „MX-5” jest synonimem nie tylko fantastycznego roadstera, ale i specyficznego stylu życia, tak silnie związanego z niezliczonymi seriami wyścigowymi, rozsianymi po całym świecie.

Aby nie eksploatować seryjnych wozów, Jota Sport przygotowała model MX-5 GT, który bez dodatkowych usprawnień może wziąć udział w Britcar MSA British Endurance Championship (start 26 marca na torze Silverstone). Dostępny z zielonym (Spirited Green) lakierem i czarno-pomarańczowymi okleinami, leciutki pojazd (850 kg) zaopatrzono m.in. w karbonowe drzwi oraz poliwęglanowe okna.

Wewnątrz odnajdziemy komplet wyścigowego ekwipunku. Klatkę, fotel, pasy bezpieczeństwa homologowane przez FIA, system przeciwpożarowy, wyłącznik prądu, a nawet zapinki klapy silnika i bagażnika.

Niezapomniane doznania gwarantuje 279 koni mechanicznych, produkowanych przez dwulitrowego benzynowca. Niska masa w połączeniu z sześciostopniową, sekwencyjną skrzynią, przekłada się na start do pierwszej setki w trzy sekundy i prędkość maksymalną 257 km/h.

[nggallery id=1641]
[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły