Aktualności Auta Hybrydowe Ciekawostki Targi

MBTech Reporter

MBTech Reporter – Targi Pojazdów Użytkowych w Hanowerze jak co roku są areną prezentacji najdziwniejszych pojazdów elektrycznych. Jednym z nich jest Reporter, skonstruowany przez MBTech (firma powiązana z Mercedesem).

Małego pick-upa o futurystycznej stylistyce, wprawia w ruch układ DualX E-Drive. Za dziwacznymi symbolami kryje się elektryczny motor (95 KM, przy tylnych kołach), zespolony z konwencjonalnym silnikiem o pojemności 1.2 litra (102 KM, zasilanie benzyną lub sprężonym gazem ziemnym CNG, przód). Co ciekawe, systemy mogą współpracować (napęd na cztery koła) lub działać niezależnie. Tak zaopatrzony wóz jest zdolny pokonać dystans 300 kilometrów z prędkością maksymalną 130 km/h.
Poza tym na pokrywie przestrzeni ładunkowej znajdziemy ogniwa słoneczne (266W), odpowiedzialne za zasilenie klimatyzacji, zestawu audio lub oświetlenia wewnętrznego.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły