grudzień 3, 2023
Aktualności Auta Sportowe Luksusowe

Mercedes Klasa C DR 520

Mercedes C DR 520 – Pod enigmatycznym oznaczeniem DR 520, kryje się nic innego jak limitowana edycja C63 AMG, przeznaczona wyłącznie na rynek brytyjski.

Każdy z 20 egzemplarzy DR 520, niezależnie od rodzaju nadwozia, otrzyma wzmocnioną jednostkę 6.3 V8 o mocy około 517 KM i 650 Nm momentu obrotowego. Taki wzrost sprawił, że pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu po 4,1 sekundy (Wagon jest o 0,1 s wolniejszy). Prędkość maksymalna obu to dokładnie 301 km/h.

Serię DR 520 rozpoznamy po matowoczarnym lub białym lakierze oraz tytanowych wykończeniach osłony chłodnicy i felg. Aluminiowe obręcze kryją kolejną niespodziankę, czerwone zaciski hamulcowe. Dodatkowo, na klapie sedana dostrzeżemy karbonowe skrzydełko.

Wnętrze pokryto mieszaniną skóry oraz Alcantary, kontrastującymi z czerwonymi przeszyciami foteli i deski rozdzielczej.

Bazowa odmiana Mercedesa Klasy C DR 520 kosztuje 62,430 funtów. Za wersję w rodzinnym nadwoziu kombi, przyjdzie nam zapłacić 63,680 GBP.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły