grudzień 5, 2022
Aktualności Luksusowe Targi

Mini Goodwood

Mini Goodwood – Pogłosek i spekulacji odnośnie ultraluksusowego Mini było co niemiara. Że nie wiadomo czy powstanie, że może, ale jedynie w króciuteńkiej serii. Gadka szmatka. „Goodwood” jako kolejna limitowana seria powstanie w tysiącu egzemplarzy.

Co wyróżnia Mini „Inspired by Goodwood”? Specjalny lakier Diamond Black lub Reef Blue, 17-calowe, wieloramienne obręcze oraz zderzaki z Coopera S i maska Coopera D bez wlotu powietrza.

Za to wnętrze…majstersztyk wykonany dłońmi pracowników Rolls-Royce Motor Cars. Dwa rodzaje mięciutkiej skórki (czarna Nappa, beżowa Cornsilk) w połączeniu z błyszczącym drewnem orzechowym, kaszmirowa podsufitka i dywaniki podłogowe z owczej wełny, a jakże. Sielankowej atmosfery nie zakłócą żadne nieprzyjemne dźwięki. Do uszu pasażerów dotrą jedynie aksamitne tony, płynące z zaawansowanego zestawu audio firmy Harman Kardon.

Źródło napędu stanowi turbodoładowana jednostka o pojemności 1.6 litra. Motor dysponuje mocą 184 KM i 240 Nm momentu obrotowego.

Pierwsze Miniaki Goodwood trafią do odbiorców dokładnie za rok.

[nggallery id=1752]
Galeria Live:
[nggallery id=1753]
[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: Auto.Sohu.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły