Aktualności

Na co zwracać uwagę, kupując BMW w salonie?

bmw

Jak każdy z Nas wie zakup używanego samochodu, zwłaszcza na polskim rynku od lat wiąże się z bardzo dużym ryzykiem i jest to nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonych mechaników. Inaczej wygląda oczywiście sytuacja w przypadku kiedy planujemy kupić nasze auto w salonie samochodowym, chociaż i tutaj możemy mieć do czynienia z wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami.

Umowa i darmowy serwis BMW

Przy zakupie nowego samochodu BMW w pierwszej kolejności powinnyśmy zwrócić naszą uwagę nie na samym aucie lecz na  umowie z dilerem. Bardzo wielu kierowców przed odbiorem samochodu, a nawet po jego odbiorze nie czyta dokładnie umowy, którą zawiera z salonem samochodowym.

Warto sprawdzić w naszej umowie na przykład, czy cena interesującego nas samochodu nie może się zwiększyć ze względu na zmianę kursu euro lub dolara. W przypadku drogich marek samochodowych takich jak np. BMW, różnice cenową mogą być bardzo znaczące, dlatego warto dokładnie przeanalizować podpisywaną umowę, aby nie okazało się, że nasze auto będzie nas kosztowało zdecydowanie więcej niżbyśmy się tego spodziewali. Warto również sprawdzić na jaki okres czasu będzie nam zaoferowany darmowy serwis BMW.

 

Jak powszechnie wiadomo auta do polskich salonów samochodowych docierają na bardzo wiele różnych sposobów. Obecnie najczęściej trafiają do Nas drogą morską lub za pomocą specjalnych autolawet w których to przewozi się kilkanaście samochodów. Zdarza się, że auta te nie są odpowiednio zabezpieczone i dlatego też bardzo często podczas długiego transportu ulegają uszkodzeniu. Uszkodzenia te oczywiście nie muszą być duże i widoczne na pierwszy rzut oka. Możemy spotkać się na przykład z delikatnymi przerysowaniami, albo odpryskami kamienia.

Uszkodzone w ten sposób samochody w salonach przechodzą specjalną polerkę lakieru, aby wyglądały jak nowe. Taki zabieg wpływa oczywiście negatywnie na trwałość naszego lakieru i będzie on zdecydowanie bardziej podatny na uszkodzenia podczas mycia, a co najgorsze będzie zdecydowanie bardziej wrażliwy na warunki atmosferyczne. Warto sprawdzić, czy z nasze auto nie miało żadnych niemiłych niespodzianek podczas transportu.

 

Poznaj swój samochód

Przed odebraniem nowego samochodu bmw warszawa warto bardzo dokładnie zapoznać się z całą specyfikacją naszego samochodu i szczegółowo porównać, czy oferowany nam samochód ma identyczne wyposażenie jak w przeglądanej specyfikacji. Jest to niewątpliwie jeden z najważniejszych punktów ponieważ w dzisiejszych czasach różnorodność wyposażenia nowych samochodów w poszczególnych modelach jest tak obszerna, że bardzo często na tym właśnie polu dochodzi do błędów.

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest sprawdzenie czy wszystkie elementy naszego samochodu posiadają warstwę lakierniczą. Krok ten może wydawać się bardzo dziwny, zwłaszcza jeżeli kupujemy nowe auto w salonie samochodowym, jednak w ostatnim czasie zdarzały się przypadki, że nowe auta mają części które nie zostały polakierowane.

Jeżeli sami nie znamy się dobrze na samochodach to warto odwiedzić salon BMW warszawa ze znajomym, albo zaprzyjaźnionym mechanikiem, który pomoże nam kupić porządny samochód bez żadnych skaz. Z pewnością będzie nam to procentować latami, szczególnie, że samochód marki bmw, to nie bylejaka inwestycja.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły