grudzień 3, 2023
Aktualności Ciekawostki

Najpopularniejsze nowe samochody w Polsce

Jakie są najpopularniejsze nowe samochody w Polsce? W ostatnim roku zarejestrowano więcej niż rok wcześniej nowych samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, co raz popularniejsze są nowe hybrydy i auta elektryczne których sprzedaż podskoczyła o prawie 80 procent. Ale dalej prym wiodą sprawdzone modele w przystępnych cenach, choć rośnie sprzedaż droższych i luksusowych aut.Dalej modne są SUVy których sprzedaż rośnie. Co ciekawe rejestracja samochodów premium zwiększyła się aż o 30%. Aż 67% wszystkich aut kupują firmy i instytucje, reszta to osoby prywatne. Od początku roku zarejestrowano 416 123 nowe samochody osobowe, czyli więcej o 17,2% (+61,1 tys. szt.) niż w ub.r.

Najpopularniejsze nowe samochody w Polsce

W rankingu rejestracji nabywców instytucjonalnych od początku roku pierwsza piątka marek to Skoda, Volkswagen, Toyota, Ford, Opel. Wśród najpopularniejszych modeli w tej grupie są Skoda Octavia, Skoda Fabia, VW Golf, Opel Astra, Ford Focus i VW Passat.

W grupie nabywców indywidualnych pierwsza piątka najpopularniejszych marek to Opel, Toyota, Skoda, Volkswagen, Kia. Najczęściej wybieranym modelem przez klientów indywidualnych od początku b.r. są Opel Astra, Toyota Yaris, Skoda Fabia, Dacia Duster i Opel Corsa.

” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły