Aktualności Audi Auta Sportowe Marki

Nowe Audi R8

1

Nowe Audi R8 zostało pokazane oficjalnie zaprezentowane. Ogólnie wygląda prawie identycznie jak starszy model. Z plusów obniżono wagę R8 o 50 kilogramów dzięki wykonaniu ramy z aluminium i włókna węglowego. Auto będzie miało dwa warianty 5-litrowego silnika V10 – o mocy 540 KM i momentem obrotowym 540 Nm oraz mocniejszym o mocy 610 KM i 560 Nm.

Standardowe Audi R8 V10 przyspiesza od 0 do 100km/h w 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 323 km/h. Mocniejszy model R8 V10 Plus przyspiesza o 0,3 sekundy szybciej setki.

Co ciekawe inżynierowie Audi starali się, aby nowe R8 było oszczędne. Auto ma system start-stop, wprowadzono wyłączenie połowy cylindrów przy małym obciążeniu silnika oraz standardowo skrzynię S-Tronic. Spalanie ma spać o 10 procent i w cyklu mieszanym jest w stanie osiągnąć wynik na poziomie 11,8 litra benzyny.

Audi R8 ma nowy system Quattro który w zależności od warunków drogowych może podjąć decyzję o skierowaniu całej siły motoru na jedną z osi pojazdu. Dodatkowo do dyspozycji kierowcy są cztery tryby. Ustawienia decydują o charakterystyce pracy silnika, napędu i skrzyni biegów.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły