lipiec 24, 2024
Aktualności Luksusowe Porsche

Porsche Cayenne Turbo

Porsche Cayenne Turbo – nowy model luksusowego i sportowego SUVa prezentuje się lepiej od poprzednika. Na rynek trafia trzecia generacja Porsche Cayenne.

Auto w podstawowej wersji napędza turbodoładowany silnik V6 3 litry i mocy maksymalnej 340 KM. Mocniejsza jest 440-konna Cayenne S, której silnik V6 ms 2,9 l pojemności, ale jest doładowany przez dwie turbosprężarki.

Najdroższa, najmocniejsza wersja to Porsche Cayenne Turbo, z 4-litrowym, 550-konnym silnikiem V8 twin turbo. Jeśli jest wyposażona w opcjonalny system Sport Chrono (możliwość ruszania z tzw. procedury startowej), to Porsche Cayenne Turbo przyspieszy od 0 do 100 km poniżej 4 sekund.

Pradopodobnie wkrótce zaprezentowana zostanie także hybrydowa wersja Porsche Turbo S E-Hybrid.

Co ciekawe wszystkie wersje Cayenne mogą być wyposażone w układ czterech skrętnych kół, który poprawia zwinność i zwrotność samochodu. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie noowe Cayenne są lżejsze od poprzedników.

Ceny nowego modelu na polskim rynku startują od 361 tys. zł za wersje podstawową. Porsche Cayenne S kosztuje już 454 tys. zł, a model Porsche Cayenne Turbo kosztuje 681 tys zł.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły