luty 21, 2024
Aktualności Auta Sportowe Filmy Super Samochody Tuning

Rusza produkcja Marussi

Produkcja i salon Marussi – To już ponad dwadzieścia miesięcy, odkąd w Sieci pojawiły się pierwsze informacje, dotyczące rosyjskich supersamochodów – Marussi B1 i B2. Teraz nasi wschodni bracia mają powody, aby świętować dwa wydarzenia: rozpoczęcie seryjnej produkcji oraz otwarcie pierwszego salonu sprzedaży.

Przebywając w Moskwie, warto odwiedzić ulicę Twerskaja 17, gdzie w pełnej krasie będziemy mogli podziwiać modele B1 i B2. Dwa bolidy zasilane są tym samym, centralnie zamontowanym silnikiem 3.5 V6, rozwijającym moc 300, 360 lub 420 KM. Niezbyt wysoka moc w połączeniu z niską masą (1100 kg), sprawia, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 3,2 sekundy.

Aby wejść w posiadanie którejś Marussi, trzeba wyłożyć walizkę ze stoma tysiącami Euro. Ambitne plany zakładają, że w 2014 roku z taśmy będzie zjeżdżało 10,000 pojazdów (w tym F2 SUV).


Wideo:

[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły