czerwiec 14, 2024
Aktualności Seat Tuning

Seat Leon Cupra R by JE Design

Tuning Seata Leona Cupry R – JE Design od niepamiętnych czasów (w tym roku przypada dwudziestolecie pracy), zajmuje się autami Grupy Volkswagen. Kiedy więc pojawiły się pierwsze zdjęcia Seata Leona Cupry R, mogliśmy być pewni, że i tym razem inżynierowie z niemieckiego Leingarten nie zawiodą nas.

Samochód rozpoznamy po dwukolorowym body-kicie w skład którego wchodzi specjalna grafika oraz potężny spojler na tylnej klapie. Profil obniżonego o 40 mm pojazdu (zestaw coilover firmy KW + sprężyny) reprezentują kolorowe, 19-calowe felgi z oponami o rozmiarze 235/35.

Równie wesoło jest wewnątrz, gdzie czarna deska rozdzielcza kontrastuje z czerwonymi/ciemnopomarańczowymi dodatkami. Jednak jak zwykle najciekawsze jest to, czego nie widać gołym okiem.

Pod maską zakończoną osłoną chłodnicy z czarnym logo Seata, mieści się udoskonalona, turbodoładowana jednostka TSI o pojemności dwóch litrów. Dzięki przeprogramowanemu sterownikowi silnika ECU, sportowemu układowi wydechowemu i takim samym filtrze powietrza, silnik dysponuje mocą 330 KM i maksymalnym momentem obrotowym w liczbie 420 Nm. Takie właściwości pozwalają osiągnąć pierwszą setkę w 5,8 sekundy i mknąć maksymalnie z prędkością 268 km/h.


Źródło: Carscoop.blogspot.com

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły