kwiecień 17, 2024

Legendarny Viper powraca – w Nowym Jorku zadebiutowała piąta generacja tego amerykańskiego supersamochodu. Pod maską SRT Viper znajdziemy ogromny silnik V10 o pojemności 8,4 l, który dostarcza aż 640 KM oraz 814 Nm. Taka potężna moc pozwala osiągnąć aż 330 km/h. Silnik jest połączony z sześciobiegową manualną skrzynią biegów, która przekazuje moc na tylne koła.

Nadwozie SRT Viper wykonano z włókna węglowego i aluminium, dzięki czemu udało się ograniczyć jego masę o 45 kg. Z przodu rzucają się w oczy biksenonowe przednie reflektory z diodami LED. Z tyłu, Viper ma teraz LED-owe światła oraz spoiler. W środku pojazdu natomiast mamy obniżone sportowe siedzenia, skórzaną czerwono-czarna tapicerkę oraz metalowe akcenty. Nie zabrakło extra dodatków jak system audio Harman Kardon z 18 głośnikami oraz system multimedialny Uconnect z 8,4-calowym dotykowym ekranem. Dla bardziej wymagających klientów przygotowano odmianę Viper GTS, która jest wyposażona w aktywne zawieszenie i bardziej komfortowe wnętrze.[nggallery id=2054]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ezR8na7mTvA[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły