styczeń 30, 2023
Aktualności Ciekawostki Volkswagen

Volkswagen Golf GTI Excessive

Volkswagen Golf GTI Excessive – Kolejną, równie o ile nie bardziej interesującą propozycją jest koncepcyjny Golf GTI Excessive. Demonstracyjny pojazd nie ma szans na seryjną produkcję, jednak w przyszłości pewne ucieszki mogą znaleźć miejsce w katalogach dodatków.

Stanowiąca poligon doświadczalny, linia Excessive charakteryzuje się specjalnym czerwonym lakierem „Firespark Metallic”, kontrastującym z błyszczącoczarnymi dodatkami. Pod poszerzone o 30 mm nadkola, wpasowano 19-calowe felgi BBS CH Black Edition z oponami o rozmiarze 235/35. Co ciekawe, błyszczącoczarne zwieńczenia nadkoli, gładko przechodzą w przedni spojler zderzakowy, progi boczne i wreszcie w tylny dyfuzor. Jeśli już mowa o dyfuzorze, nie możemy zapomnieć o dwóch, przepięknych końcówkach układu wydechowego firmy Akrapovic. Dla zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa, układ hamulcowy składa się z 370 mm tarcz z przodu i 310 mm talerzy na tylnej osi. Aby podkreślić wyjątkowość Excessive, zaciski hamulcowe mają wytłoczone logo „GTI / Worthersee 2010”.

Kompletny system wydechowy Akrapovic sprawił, że standardowa jednostka 2.0 TSI generuje 214 KM i 286 Nm momentu obrotowego.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły