Aktualności Fiat Tuning

Abarth 500 według Hamann i H&R

Abarth 500 Hamann – Z okazji nadchodzącego święta tuningu w Essen, Hamann Motorsport oraz H&R połączyły siły, aby stworzyć wyjątkowego Abartha 500.

Stylistyka pojazdu prezentuje się bojowo i w niczym nie przypomina setek zwykłych Pięćsetek, które trzy do czterech razy w tygodniu rozsyłane są po całej Europie. Dwukolorowy body-kit obejmuje przemodelowane zderzaki, poszerzone nadkola mieszczące 18-calowe obręcze, obute w opony 215/35 lub 225/35. Masywny tylny zderzak z dodatkowymi wlotami powietrza, mieści dwa lub cztery wyloty sportowego układu wydechowego. Aby poskramiać zapędy 275-konnej bestii, tarcze hamulcowe z czterema tłoczkami mogą mieć średnicę od 264 do 305 milimetrów. Na potrzeby powyższego Abartha 500, H&R opracowało specjalny zestaw coilover, minimalizujący przechyły boczne do minimum. Tylna oś korzysta ponadto z dyferencjału o ograniczonym uślizgu.

Teraz trochę o zespole napędowym. Zaopatrzony w zmodyfikowaną turbosprężarkę, kute tłoki i sportowe wałki rozrządu, benzynowy motor 1.4 uzyskuje moc 275 KM i maksymalny moment obrotowy rzędu 380 Nm. Energia przekazywana jest na przednie koła za pośrednictwem pięciostopniowej, manualnej skrzyni z wyczynowym sprzęgłem.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły