Arash AF-10 – W dzisiejszych czasach, pięcioletni, niezamknięty plan budowy, wydaje się być czymś niezwykłym. Jednak są firmy, które mają sobie za nic upływający czas. Właśnie taki jest Arash z super-sportowym bolidem AF-10.

Sześćdziesięciomiesięczny okres pracy zaowocował komputerowymi zdjęciami, wykonanymi w programach 3D. Dwudrzwiowe, karbonowe nadwozie (+ klatka bezpieczeństwa) ma spocząć na aluminiowym podwoziu. Dla zagwarantowania jak najmniejszej masy, boczne szyby wykonano z plastiku, czołową zaś z laminowanego szkła. Szczelnie wypełnione nadkola są zasługą dwuczęściowych, 19-calowych felg z oponami Michelin Pilot Sport 265/35 i 335/30. Jeśli uważnie wpatrzymy się w głębię obręczy, dostrzeżemy ceramiczne, wentylowane tarcze z ośmioma i sześcioma tłoczkami AP Racing.

Źródło napędu stanowić ma siedmiolitrowa jednostka LS7 V8 o mocy 550 KM i 644 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Za transfer energii odpowiadać będzie sześciobiegowa skrzynia Graziano GT-ME1.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły