czerwiec 14, 2024
Aktualności Auta Sportowe Honda Marki

Honda Civic Type R VTEC TURBO

2014-honda-civic-type-r

Honda pokazała przedprodukcyjną wersję modelu Civic Type R z nowym silnikiem VTEC TURBO. Dwulitrowa, czterocylindrowa, turbodoładowana jednostka z układem bezpośredniego wtrysku benzyny ma oferować wysokie osiągi i generować 280 KM mocy oraz spełniać wymogi normy Euro 6.

Honda Civic Type R była testowana na wewnętrznym torze firmy w Tochigi. Premierę zapowiedziano na 2015 rok.

W czasie testów na niemieckim torze Nurburgring, Gabriele Tarquini, kierowca teamu Hondy biorący udział w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych WTCC FIA, podzielił się pierwszymi wrażeniami z jazdy nowym modelem.

„Jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno samego pojazdu, jak i parametrów, które oferuje. Imponuje fantastycznie zestrojona moc i moment obrotowy silnika, a także ogólna charakterystyka auta, które zachwyca dynamiką i zwinnością. Podczas jazdy nową Hondą Civic Type R widzę wiele analogii z moją wyścigówką WTCC. Czuć też wyraźnie DNA serii Type R”.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=geHxSSSvK_Q[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły