czerwiec 8, 2023
Aktualności Lamborghini Marki

Lamborghini wyprodukowało ostatnie Gallardo

lambo
Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante w kolorze czerwonym jest ostatnim egzemplarzem który wyjechał z fabryki. Model kupił anonimowy kolekcjoner. Lamborghini Gallardo było produkowane od 2003 roku. W 2005 roku pojawiła się wersja z otwartym dachem, a dwa lata później dołączył mocniejszy wariant Superleggera. W historii modelu były także specjalne edycje takie jak: LP 550-2 Valentino Balboni, LP 550-2 Spyder, Super Trofeo Stradale oraz Squadra Corse.

Przez te 10 lat Gallardo stało się największym sukcesem rynkowym producenta. Firma sprzedała 14 022 egzemplarze tego superauta. Dzięki niemu roczna sprzedaż marki wzrosła z 250 sztuk do 2000 rocznie. Ilość Gallardo to prawie połowa wszystkich aut, jakie wyprodukowało Lamborghini od 1963 roku!

Następca ma nosić nazwę Cabrera i ma pojawić się wkrótce – najprawdopodobniej będzie napędzany 5,2-litrową jednostką V10 produkującą ponad 600 KM mocy.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły