styczeń 30, 2023
Aktualności Aston Martin Auta Sportowe

Aston Martin V8 Vantage S

Aston Martin V8 Vantage S – Aston Martin skrzętnie wypełnia luki modelowo-wersyjne. Po Cygnecie (mimo mezaliansu, on także należy do rodziny), nastał czas V8 Vantage S, plasującego się między „zwykłym” Vantage a odmianą V12.

Co otrzymamy za bliżej nieokreśloną kwotę? Oryginalny spojler zderzakowy, tylną część z powiększonym skrzydłem dociskowym i dyfuzorem, przemodelowane progi drzwiowe oraz prześliczne, 19” felgi, których ramiona układają się w kształt litery „V”.
Poza tym, w zawieszeniu pojawiły się sprężyny i amortyzatory o typowo sportowym zacięciu, a na przedniej osi zainstalowano pokaźne, 380 mm tarcze hamulcowe z sześcioma tłoczkami.

Z wnętrza nie ubyła żadna luksusowa zabaweczka. Mało tego, skórzane fotele, sportowy wieniec oraz srebrne wstawki (Weave Alloy), kreują bezcenne doznania.

Pod pięknie narysowaną maską kryje się udoskonalony motor 4.7 V8. Moc 436 KM/7300 obr./min oraz 490 Nm/5000 obr./min momentu obrotowego transferowana jest na tylne koła za pośrednictwem siedmiobiegowej, zautomatyzowanej skrzyni Sportshift II. Według teoretycznych danych producenta, średnie zużycie paliwa kształtuje się na poziomie 12,9 litra na 100 kilometrów.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły