grudzień 8, 2021

raptor-live-5.jpg

Saleen S5S Raptor – nowy super samochód który miał premierę podczas wystawy Auto Show w Nowym Jorku. Podobnie jak model S7, Raptor ma silnik umieszczony centralnie. Nie byle jaki silnik bo doładowany i 5 litrowy, który osiąga moc 650KM i moment obrotowy 830Nm. Do setki rozpędza się w czasie 3.2 sekundy. Bardzo ładny żółty kolor  i ciekawa stylistyka. Agresywny przód, wąskie światła i ogromne koła i felgi rzucają się w oczy. Ten amerykański super samochód napewno będzie ciekawą alternatywą  dla Ferrari czy Porsche. Cena to ok. 185.000$.

raptor-live-2.jpg

raptor-live-1.jpg

raptor-live-12.jpg

W odróżnieniu od S7, nowy model przeznaczony będzie do poruszania się po drogach publicznych. Do budowie nowego Saleen S5S Raptor wykorzystane będzie w głównej mierze aluminium i włókna węglowe, to powinno obniżyć jego wagę. Źródłem napędu będzie silnik V8 o pojemności 5 litrów i mocy 620 koni, pracujący na biopaliwie.Taka moc i niska waga auta pozwolą osiągnąć prędkość maksymalną powyżej 320 km/h, a to plasuje Saleen S5S Raptor wśród elity aut sportowych.

Zobacz również:  BMW 760Li dla hotelu

Raptor Rapture: Saleen S5S Raptor @ 2008 New York Auto Show:

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Seweryn says:

    Ekstra Fury , bardzo przyzwoity tuning , najbardziej mi sie podoba Saleen S5S Raptor. . . .

  2. Ja nie moge zajefajne autko.. Marzenie poprostu LOL masakra super .. Ja niemoge ja też takie chce

Komentarz są wyłączone.