marzec 23, 2023
Aktualności Auta Sportowe Bentley Filmy Luksusowe Marki Super Samochody

Bentley Continental Supersports

Bentley Continental Supersports

Bentley Continental Supersports – to najszybszy i najmocniejszy seryjnie produkowany samochód w 90-letniej historii firmy. Oficjalna prezentacja luksusowego coupe miała miejsce w trakcie Goodwood Festival of Speed.

Continental Supersports jest nie tylko najszybszym Bentleyem wszechczasów, ale także jako pierwszy korzysta z systemu FlexFuel, który oprócz tankowania benzyny umożliwia również zasilanie etanolem. Samochód posiada silnik W12 o pojemności 6,0 litrów który osiąga moc 630 KM przy 6000 obr/min i maksymalny moment obrotowy na poziomie 800 Nm uzyskiwany w zakresie 1700-5600 obr/min. Producent podaje jeszcze elastyczność, przyspieszenie 50-80 km/h zajmuje 1,6, a 80-120 km/h 2,6 sekundy. Auto od modelu GT Speed jest w dodatku lżejszy o 110 kilogramów, a automatyczna skrzynia ma zmieniać biegi dwa razy szybciej!

Samochód przyspiesza od 0 do 100km/h w jedyne 3,9 sekundy! I osiąga maksymalną prędkość aż 329 km/h. Auto korzysta z napędu 4×4, który rozdziela moment w proporcji 40:60 (przód-tył). Wewnątrz przewidziano miejsce dla kierowcy i pasażera. Środek w dużej mierze wykonany jest z karbonu, aluminium i skóry. Continental Supersports jest wyposażony w 20-calowe felgi.

Bentley Continental Supersports

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły