luty 21, 2024
Auta Sportowe Dodge Kabriolety Marki Tuning

Mr. Norm’s 426 Hemi Challenger i Cuda Convertible

426-hemi-challenger-tuning

Mr. Norm’s 426 Hemi Challenger i Cuda Convertible – Tuner samochodów marki Dodge – Mr. Norm przedstawił dwa kabriolety – 426 Hemi Challenger i Cuda Convertible. Auta powstaną w limitowanej wersji.

Podobnie jak pokazane w ubiegłym roku na SEMA dwa coupe, kabriolety Challenger i Cuda wykorzystują elementy designu modeli z początku lat siedemdziesiątych. Pojazdy wyposażono w nowe panele nadwozia, nowy grill, felgi, tapicerkę, lakier, układ wydechowy, zmodyfikowano zawieszenie, układ hamulcowy i dołożono potężną sprężarkę. We wnętrzu aut znalazły się m.in.: tapicerka ze skóry i zamszu i specjalne dywaniki.

Pod maską trafił ogromny silnik Hemi V8 o pojemności 6,98 litra z potężną sprężarką Kenne Bell, który generuje aż 725 KM mocy. Aby poskromić taką moc zastosowano dyferencjał Dana 44 od Dodge Viper, wzmocniony wał napędowy i regulowane zawieszenie. Niestety nie podano osiągów aut.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły