Alfa Romeo TZ3 Corsa – Podczas odbywającego się w poprzedni weekend (23-25 kwietnia) Concorso d’Eleganza Villa d’Este we włoskim Cernobbio, Zagato przedstawiło światu wyjątkowy model TZ3 Corsa.

Mierzący 4,34 m długości, 1,94 m szerokości i 1,2 metra wysokości, dwudrzwiowy, dwuosobowy super samochód powstał dla uczczenia dziewięćdziesięcioletniej współpracy między studiem stylistycznym Zagato a Alfą Romeo. Ultralekkie, aluminiowe nadwozie osadzono na 18-calowych felgach z oponami Pirelli P-Zero o rozmiarze 245/45 i 285/45 na tylnej osi.
Źródło napędu stanowi jednostka V8 o pojemności 4.2 litra. Moc 420 KM sprawia, że TZ3 Corsa przyspiesza do pierwszej setki w mniej niż 3,5 sekundy i rozpędza się do prędkości ponad 300 km/h. Energia przenoszona jest na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej sekwencyjnej skrzyni.

Jeden, jedyny egzemplarz Alfy Romeo TZ3 Corsa należy do niemieckiego fana marki Martina Kappa.


Źródło: Carscoop.blogspot.com, Auto-Blog.pl Fot. Concorso d’Eleganza: MotoriOnline.com

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły