styczeń 30, 2023

Aston Martin DBS V12 Volante

Aston Martin DBS V12 Volante – to najszybszy seryjny kabriolet wyprodukowany przez brytyjskiego producenta firmę Aston Martin. Auto miało swoją premierę w marcu na salonie genewskim, a teraz producent zaprezentował nowe zdjęcia auta którego sprzedaż rozpocznie się już wkrótce.

Jak przystało na firmę Aston Martin ten model również prezentuje się drapieżnie, sportowo i luksusowo. Wystarczy jedno spojrzenie na auto i wiadomo z czym mamy do czynienia. Pod maską producent umieścił ogromny silnik V12 o pojemności 6 litrów, który generuje moc 510 KM oraz 570 Nm momentu obrotowego. Ten tylnonapędowy kabriolet osiąga maksymalną prędkość 307 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa tylko 4,3 s. Aston Martin daje nabywcom wybór pomiędzy 6-stopniową skrzynią manualną, a 6-stopniowym „automatem” Touchtronic. Płócienny dach składa się w 14 sekund, a całą operację można przeprowadzać przy prędkościach poniżej 50 km/h.  Autoposiada elementy wykonane z karbonu (maska, przedni zderzak oraz pokrywa bagażnika). Wnętrze otwartego DBS-a także zostało wykończone z myślą o obniżeniu wagi pojazdu. Nie ucierpiały jednak na tym: komfort oraz ekskluzywność kabiny. Wyposażenie samochodu zaspokoi nawet najbardziej wymagających. Na pokładzie auta zmieszczą się cztery osoby. Podróże będzie umilał właścicielom profesjonalny system audio Bang & Olufsen z 13 głośnikami.

Aston Martin DBS V12 Volante


Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły