luty 21, 2024
Auta Sportowe Filmy Marki Tuning Volkswagen

Volkswagen Golf GTI ABT

Volkswagen Golf GTI ABT

Volkswagen Golf GTI ABT Tuning – jedno z ulubionych aut tunerów znowu poddane zostało tuningowi tym razem przez firmę ABT Sportline.

Fabryczny Golf GTI oferuje moc 210 KM z benzynowego czterocylindrowego silnika 2.0 turbo. Specjaliści z ABT opracowali dwa warianty modyfikacji, z których pierwszy ingeruje w elektronikę silnika i poprawia układ wydechowy, dając dodatkowe 50 KM. Drugi pakiet zawiera dodatkowo nową turbosprężarkę, która podnosi moc do 300 KM. Pozwala to na przyspieszanie od 0 do 100 km/h w 6 sekund. Seryjny Volkswagen Golf GTI osiąga pierwszą „setkę” w 7,2 sekundy. Nadwozie zostało obniżone, a sprężyny są bardziej sztywne. Do tego wzmocniono układ hamulcowy, a na 18-i 19-calowych felgach o nowych wzorach zamontowano nieco szersze opony. Niemiecki tuner wprowadził również sporo zmian od strony stylistyki nadwozia i wnętrza. Motyw czerwonej wąskiej listwy, która ozdabia grill fabrycznego Golfa GTI, jest wszechobecny.

Tuning optyczny obejmuje z zewnątrz nowy grill, przedni zderzak z nową listwą spoilera oraz diodowe światła do jazdy dziennej. Ponadto zmianie uległy progi i spoiler dachowy, a w tylnym zderzaku znalazł się dyfuzor oraz aż cztery końcówki układu wydechowego, ułożone w bardzo oryginalny sposób.

Volkswagen Golf GTI 2009

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły