grudzień 9, 2023
Auta Sportowe Marki Porsche Super Samochody Tuning

Porsche Carrera Mirage GT

Porsche Carrera Gemballa Mirage GT Carbon Edition

Porsche Carrera GT Mirage – to specjalna wersja Porsche Carrera GT, którą oferuje tuningowa firma Gemballa, która nazwana została dokładnie Mirage GT Carbon Edition, jak sama nazwa wskazuje zastosowano w niej wiele elementów z włókna węglowego.

Samochód wyposażono w przeprojektowany zderzak z wlotami powietrza chłodzącego, specjalną klapę bagażnika skonstruowaną przez firmę Gemballa oraz dachowy kanał doprowadzający powietrze do chłodzenia silnika. Poza tym w zmienionych błotnikach umieszczone zostały dodatkowe wloty do chłodzenia tylnych hamulców, z kolei z tyłu nowy zderzak zawiera wbudowany dyfuzor i potężne skrzydło spoilera z regulowanym kątem nachylenia, pozwalającym na uzyskanie maksymalnego możliwego docisku tylnej osi do nawierzchni drogi.

Mirage GT ma potężny silnik z dziesięcioma cylindrami w układzie V generuje maksymalną moc 670 koni mechanicznych oraz 630 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 3,7 sekundy, natomiast pierwsze 200 km/h od startu osiągnąć można już po 9,7 sekundy. Maksymalna prędkość auta to aż 335 km/h.

Firma Gemballa zapowiedziała wytworzenie tylko 5 egzemplarzy tego supersamochodu, każdy w cenie 300 tysięcy euro za sztukę.

porsche-carrera-gt-mirage-5

porsche-carrera-gt-mirage-4

porsche-carrera-gt-mirage-3

porsche-carrera-gt-mirage-7

porsche-carrera-gt-mirage-8

porsche-carrera-gt-mirage-9

Porsche Carrera Gemballa Mirage GT Carbon Edition

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły