wrzesień 27, 2023
Aktualności Auta Sportowe BMW Marki Tuning

Mini John Cooper Works

Mini John Cooper Works

Mini John Cooper Works World Championship 50 – to model, który zdaniem twórców jest najlepszym w historii marki. Auto pomalowane na British Racing Green czyli ciemnozielony kolor, który od lat zdobi karoserie wyścigowych i rajdowych samochodów z Wielkiej Brytanii. Specjalna wersja auta powstała aby uświetnić 50. Rocznicę sukcesów rajdowego Mini w Monte Carlo. Prezentowane auto napędzane jest przez silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 211KM . Auto przyspiesza do setki w około 6,5-7 sekund.

W tej limitowanej seri Mini rzucają się w oczy 17-calowe czarne felgi. Na wyposażeniu znajdą się także ksenonowe reflektory z czarnymi wkładami kloszy oraz karbonowe wykończenia lusterek i dyfuzorów.

Jak na najnowsze tuningowe trendy przystało do ozdobienia wnętrza użyto elementów z włókna węglowego. Na pokładzie samochodu będą obecne kubełkowe fotele  z podgrzewaniem, nagłośnienie firmy Harmon Kardon, nawigacja, czujniki parkowania oraz wielofunkcyjna kierownica.

Mini John Cooper Works World Championship 50
powstanie w serii liczącej tylko 250 egzemplarzy. Oczywiście każdy z nich otrzyma indywidualny numer, a karoseria zostanie ozdobiona podpisem Johna Coopera. Za auto trzeba jednak słono zapłacić, kosztuje ok. 108 tys. zł.

mini-john-cooper-works-4

mini-john-cooper-works

mini-john-cooper-works-2

Mini John Cooper Works w Top Gear film

http://www.youtube.com/watch?v=5L3o5NP_lV4

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły