lipiec 20, 2024
Aktualności Auta Sportowe Ciekawostki Marki Seat Tuning

Policyjny Seat Leon Cupra

Policyjny Seat Leon Cupra

Policyjny Seat Leon Cupra – auto trafiło do Rumuńskiej policji autostradowej na kilkumiesięczne testy. Seat Leon Cupra, ma szansę zasilić szeregi radiowozów przeznaczonych do ścigania piratów drogowych i stać  się ich postrachem. Auto napędzane jest przez 2-litrowy silnik TSI o mocy 240 koni mechanicznych, dzięki któremu przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 6,4 sekundy. Pierwszy kilometr od startu wprawny kierowca osiągnie już po 26,4 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 247 km/h.

Dla porównania opisywany niedawno przez nas policyjny Jaguar XF diesel S który pracuje dla brytyjskiej policji, rozpędza się tylko o 0,3 sekundy szybciej, a maksymalnie pojedzie 250km/h.

Przedstawiciele firmy Porsche Romania, która jest oficjalnym importerem marki Seat, twierdzą, że samochód sprawdzi się w swojej roli. Dodają także, że cieszy ich fakt możliwości przyczynienia się pojazdu ich marki do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników autostrad. Porsche Romania udostępniło rumuńskiej policji radiowóz do listopada, kiedy to będą musieli podjąć ostateczną decyzję odnośnie jego zakupu.

policyjny-seat-leon-cupra-2

policyjny-seat-leon-cupra-3

policyjny-seat-leon-cupra-4

policyjny-seat-leon-cupra-5

policyjny-seat-leon-cupra-6

Seat Leon Cupra film video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły