styczeń 30, 2023

Audi R8 GT – lżejsze, mocniejsze i szybsze – takie jest nowe Audi w wersji GT. Dzięki zastąpieniu wielu elementów karbonowymi, udało się odchudzić auto o 100kg! Dodatkowo w wersji GT przednia szyba jest teraz cieńsza, a boczne i tylną, która przysłania silnik wykonano z poliwęglanu. Wersja GT ma także nowy spojler. We wnętrzu zmieniono fotele na kubełkowe oraz wykończono środek alcantrą. Pod maskę trafiła jednostka V10, która dzięki kilku zmianom m.in. nowy układ dolotowy i wylotowy, może pochwalić się mocą 560 KM i 540 Nm. Bazowa wersja R8 V10 z tym samym silnikiem ma 525 KM. Po zmianach auto przyspiesza od 0 do 100km/h w 3,6 s., a prędkość maksymalna wynosi teraz 320 km/h. Model Audi GT oczywiście został stworzony z myślą o torze wyścigowym, dlatego już seryjnie dostanie on również w pełni regulowane zawieszenie, system ESP z możliwością regulacji czułości oraz układ hamulcowy z ceramicznymi tarczami. Powstanie tylko limitowana liczba 333 egzemplarzy Audi R8 GT – cena w Niemczech wynosi €193,000 ($256,000 USD).

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Dla wszystkich miłośników Audi R8, MotoFreak przygotował niespodziankę – darmowy dzwonek na komórkę z ryczącym V10 z Audi. Do sciagniecia z profilu na facebooku. Wejdz na http://www.motofreak.eu i kliknij na link prowadzacy do profilu na Facebooku. Tam w dziale linki znajdziesz dzwonki na komórkę w mp3.

Komentarz są wyłączone.