lipiec 20, 2024
Aktualności Audi Auta Sportowe Filmy

Audi RS3 Sportback 2017 – zdjęcia, film, dane i osiągi

Audi RS3 Sportback 2017– Czekaliście na najmocniejszą wersję A3? Zarywaliście noce w nadziei na jakiekolwiek informacje w sprawie jednostki napędowej? Nareszcie jest. Nowe Audi RS3 Sportback 2017 popędzane przez 400 koni mechanicznych.

Audi RS3 Sportback pojawi się na niemieckich autobanach, rozpoznacie je po dwóch końcówkach układu wydechowego, masywnym spojlerze dachowym, oryginalnych progach drzwiowych oraz po matowoaluminiowych dodatkach. Tyle od tylnej i bocznej strony. Jednak przedtem, przez ułamek sekundy mignie wam antracytowa atrapa chłodnicy. Całość wieńczą 19-calowe felgi oraz usztywnione i obniżone zawieszenie (-25 mm). Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, standardowy układ hamulcowy zastąpiono 370 i 310 mm wentylowanymi tarczami.

Co nowego w Audi RS3 Sportback 2017 ?  Reflektory matrix LED, nowe wypełnienie tylnych świateł, nowy grill Singleframe czy przemodelowane zderzaki.

Zaglądając do wnętrza dostrzeżecie kubełkowe, skórzane (Fine Nappa) fotele, przepikowane srebrną bądź czerwoną nicią, błyszczącoczarne lub srebrne (Aluminium Race) wykończenia, jak również spłaszczony u dołu wieniec kierownicy. 

Nowy silnik jest lżejszy o 26 kg i dostarcza  więcej mocy –  33 KM i 15 Nm.
Takie dodatki wydają się niezbędne, ponieważ na rozkazy prawej stopy w Audi RS3 Sportback 2017 czeka 400KM i 480 Nm, generowanych przez pięciocylindrową, turbodoładowaną jednostkę o pojemności 2.5 litra. Siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa skrzynia S-Tronic i napęd Quattro, pomagają w osiągnięciu pierwszej setki, przyspieszenie Audi RS3 Sportback to 4,1 sekundy. Prędkość maksymalna ograniczona do 250 km/h.  Oficjalna premiera została zaplanowana na marzec i Salon Samochodowy w Genewie. Cena w Polsce od ok. 250 000 zł.

Audi RS3 Sportback 2017

” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]
Wideo:
Audi RS3 Sportback (2017) Test Drive

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły