Aktualności Audi Marki

Audi S3 Sedan

003-2014-audi-s3
Audi S3 Limousine to nowość w ofercie niemieckiej marki, ma pojawić się w salonach kilka miesięcy po debiucie Audi A3 Limousine. Usportowiona limuzyna będzie napędzana przez dwulitrowy, turbodoładowany silnik TFSI o mocy 300KM. Dzięki czemu S3 Sedan będzie przyspieszać do setki w 4.9 sekundy w wersji ze skrzynią S-Tronic i w 5.3 sekundy w wersji ze skrzynią manualną. Tradycyjnie elektronicznie ograniczono prędkość maksymalną do 250 km/h.

Audi S3 Limousine jak przystało na sportową wersję tego modelu będzie lepiej trzymać się drogi od zwykłej A3 za sprawą niższego zawieszenia o 25mm i napędu na cztery koła Quattro. Hamulce zastosowano większe od standardowych, przednie tarcze będą mieć średnicę 340mm. Auto będzie seryjnie wyposażone także w progresywne wspomaganie kierownicy z napędem elektrycznym oraz system wyboru dynamiki jazdy Audi Drive Select. Opcjonalnie auto będzie można doposażyć w elektromagnetyczny system kontroli zawieszenia Audi Magnetic Ride.

Dodatkowo Audi S3 Limousine będzie miało inny kształt zderzaków, wlotów powietrza, inne obudowy lusterek bocznych i tylnego spojlera oraz cztery owalne końcówki rur układu wydechowego w strefie dyfuzora. W środku auta znajdą się sportowe siedzenia, trójwymiarowe listwy dekoracyjne i wskaźniki instrumentów z czarnymi tarczami.

[nggallery id=2107]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły