grudzień 7, 2022
Aktualności Ciekawostki

Awaria samochodu, czy to koniec podróży?

Planowałeś ten wyjazd od bardzo dawna. Bardzo Ci zależy na tym, żeby w wyznaczonym dla siebie czasie dojechać do celu. Niestety jednak auto odmawia posłuszeństwa, lub też masz zupełnie inną przygodę. Czy to jest niestety oznaka do tego, że przyjdzie Ci się zmierzyć ze zmianą swoich planów?

Pomoc drogowa

W takiej sytuacji, kiedy Twoje auto nie chce dalej ruszyć, a znajdujesz się przy okazji w zupełnie obcym mieście, na pewno warto zastanowić się nad tym, czy nie lepiej będzie zdecydować się na wezwanie pomocy drogowej. Oczywiście musisz koniecznie pamiętać o tym, żeby dobrać odpowiednią firmę do regionu, w którym się znajdujesz. Jeżeli przykładowo, Twoja podróż została przerwana w okolicach Malborka, wtedy z powodzeniem możesz zadzwonić po firmę – pomocdrogowa.malbork.pl.

Na pewno w tej sytuacji z powodzeniem możesz liczyć, że pomoc drogowa zjawi się we wskazanym miejscu, dosłownie w ciągu kilku chwil. A dokładniej bez względu na porę dnia oraz dzień tygodnia. Jeżeli jednak obawiasz się tego, że Twój samochód od razu będzie zaciągnięty na holowniku do warsztatu samochodowego, to pamiętaj, że na miejsce zdarzenia przyjeżdża doświadczony mechanik. Dzięki temu, już po pierwszych oględzinach, będzie w stanie ocenić, czy można auto naprawić natychmiast, czy jednak potrzebuje zdecydowanie poważniejszej interwencji ze strony mechanika. Dzięki temu może okazać się, że wcale nie trzeba przerywać swojej podróży. Wystarczy natomiast w zupełności awaryjne uruchomienie silnika, czy też usunięcie innych usterek, by dalsza jazda mogła być kontynuowana. Identycznie może okazać się również w przypadku wyciągania samochodu z rowu, czy też zaspy śnieżnej. Jednak do tego celu oczywiście potrzebny jest specjalny holownik, który posiada profesjonalne wyposażenie. W inny przypadku, rzeczywiście wzywanie pomocy drogowej, nie miałoby większego sensu.

Wymiana opony

Chociaż jesteś przekonany o tym, że na pewno zapasową oponę wziąłeś ze sobą, to jednak po przebiciu starej, ta nowa może okazać się w nieciekawej kondycji. Lub po prostu w bagażniku nie masz tego, czego szukasz. Ponownie pojawiają się wszelkiego rodzaju wątpliwości. Szczególnie, jeżeli dodatkowo nie masz zielonego pojęcia gdzie znaleźć najbliższego mechanika. Nawet gdybyś go znalazł, to w jaki sposób do niego dojechać? Zamiast zamartwiać się, że na tego typu pytania nie znajdujesz satysfakcjonującej Cię odpowiedzi, zdecydowanie lepiej będzie skorzystać z usług firmy wulkanizacyjnej – wulkanizacja-24h.pl.

Pomoc świadczona w ramach usług wulkanizacyjnych, jest realizowana na terenie Poznania oraz okolic. Ale nie ma także najmniejszego problemu z tym, by również zamówić pogotowie wulkanizacyjne na terenie całego kraju. Pomoc oferowana jest przez 24 godziny na dobę, a także siedem dni w tygodniu. Zatem nie musi Cię przerażać perspektywa spędzenia przy swoim samochodzie wielu godzin, bez żadnej pomocy.

Okazuje się, że firma kieruje swoją pomoc nie tylko do kierowców aut osobowych, ale również pojazdów dostawczych, ciężarowych, a nawet TIR. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że w Polsce nie mamy do czynienia ze specjalistyczną pomocą, gdybyśmy jechali innym autem, niż osobowe.

Najczęściej dochodzi do wymiany koła na miejscu zdarzenia, bądź też jego naprawy. Zanim jednak wezwiemy do siebie pomoc oferującą usługi wulkanizacyjne, pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapominać także o tym, by poinformować czy posiadamy koło zapasowe, czy jednak nie.

Kolizja, poważna awaria? Podróż nadal może być kontynuowana

Czasami jednak rzeczywiście zdarza się tak, że dalsza jazda swoim samochodem pod żadnym pozorem nie będzie mogła być dalej kontynuowana. Dzieje się tak, jeżeli doszło do zdecydowanie poważniejszej awarii, bądź też tak naprawdę mamy do czynienia z kolizją drogową, w wyniku której samochód uległ kasacji lub poważnym zniszczeniom.

Jeżeli jednak musisz stawić się w wybranym miejscu, nadal nie musisz przerywać swojej podróży. W tym celu wystarczy skontaktować się jedynie z firmą pat-car.pl. To właśnie ona działa kompleksowo. Nie tylko zajmie się holowaniem zepsutego bądź powypadkowego samochodu na swój strzeżony parking. Ale również, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba, z powodzeniem możesz skorzystać z dodatkowych usług polegających na wynajmie samochodów.

Flota tej firmy obejmuje aż 12 samochodów klasy od B+ do D+. Dzięki temu jeszcze nie przydarzyła się taka sytuacja, by faktycznie pozostać całkowicie bez samochodu do dyspozycji. Możesz z powodzeniem wynająć samochód na jeden dzień, jak i również na zdecydowanie dłuższy termin.

Jesteś ciekawy, jakie marki samochodów znajdują się do dyspozycji? Tutaj w pierwszej kolejności należy wymienić samochody takie, jak Toyota, Renault, Ford, Honda, Peugeot, czy też Opel. Samochody są z powodzeniem wynajmowane zarówno osobom, które nie mają teraz czym dojechać do wyznaczonego wcześniej celu, jak i również do obcokrajowców, którzy przybywają na teren Polski samolotem, a nie mają później, w jaki sposób poruszać się po najbliższym regionie.

Na stronie internetowej oczywiście znajduje się dokładny cennik dzięki któremu z powodzeniem ocenimy, na jaki okres czasu możemy pozwolić sobie jeżeli chodzi o wypożyczenie samochodu, a także jaki model będzie nas dokładnie interesować. Na pewno, im dłużej chcemy wypożyczać samochód, tym taniej będziemy za taką usługę płacić.

Jeżeli jednak doszło do kolizji z winy innego kierowcy, to firma udostępnia bezpłatnie samochód w ramach OC sprawcy. Wtedy firma rozlicza się już z konkretnym Towarzystwem Ubezpieczeniowym, a my się nie musimy martwić o żadne koszty.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły