Aktualności Ciekawostki

Elektryczny Hummer H1 i Arnold Schwarzenegger

Elektryczny Hummer H1 i Arnold Schwarzenegger w firmie Kreisel Electric w Austrii. Sławny kulturysta, aktor i polityk zaprezentował pierwszego na świecie Hummera z napędem elektrycznym podczas otwarcia nowego centrum badawczo-rozwojowego firmy w Rainbach.

Elektryczny Hummer H1 jest wyposażony w akumulator o pojemności 100 kWh. Bateria zasila dwa silniki elektryczne, które sprawiają, że samochód ma napęd na cztery koła, a jego łączna moc to 490 KM. Elektryczny Hummer H1 waży 3,3 tony ale przejedzie aż 300 km i rozpędza się do prędkości 120 km/h.

Wcześniej firma Kriesel zelektryfikowała Mercedesa Klasy G należącego do Arnolda.

” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

W obecności austriackiego federalnego kanclerza Mag. Christian Kern i Arnold Schwarzenegger, Markus Kreisel otworzył nowe centrum dewelopersko-produkcyjne w Rainbach w okręgu Mühlkreis. Nowy obiekt, który obejmuje prawie 7 000 m2 powierzchni, obejmuje warsztaty prototypowe i całkowicie zautomatyzowaną linię produkcyjną dla urządzeń do przechowywania baterii Kreisel Electric do stosowania w produkcji małych pojazdów seryjnych, pojazdów użytkowych, autobusów, łodzi i samolotów, jako jak również w rozwiązaniach pamięci masowej.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.