Aktualności Audi Auta Elektryczne

Audi Elaine Concept

Audi Elaine Concept – elektryczny SUV.

Konkurent Tesla X wyposażony jest w przednie i tylne światła Matrix LED. Zainstalowano zaawansowany kontroler zFAS odpowiedzialny za autonomiczną jazdę – może się przemieszczać po autostradzie bez udziału kierowcy, a zaawansowane radary i czujniki zapewnią bezpieczeństwo. Samochód w razie potrzeby bezpiecznie zmieni pas ruchu.

Audi Elaine Concept znajdzie samodzielnie wolne miejsca parkingowe i zaparuje. Auto ma inteligentnego asystenta, który potrafi komunikować się z kierowcą za pomocą głosu. Obserwując zachowanie człowieka maszyna potrafi zaadaptować różne parametry samochodu (nawigacja, klimatyzacja, preferowane miejsca parkingowe).

Nowe Audi Elaine Concept mierzy parametry witalne kierowcy, takie jak temperatura ciała i puls. W ramach systemu Audi Fit Driver potrafi rozpoznać zmęczenie i zaproponować relaks w postaci masażu, relaksującej muzyki lub specjalnego ustawienia klimatyzacji.

Audi Elaine napędzają trzy silniki elektryczne generujące 496 KM maksymalnej mocy i zasięgu prawie 500 km. Przyspieszenie do setki zajmuje 4,5 sekundy.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Boxcars says:

    Patrząc po coraz to nowszych modelach widać wyraźnie, że markuje się rolę kierowcy do minimum. Czy nie odbiera to jednak pewnego rodzaju radości z jazdy?

Komentarz są wyłączone.