luty 21, 2024
Aktualności Amerykańskie Dodge

Dodge Charger 2011MY

Dodge Charger 2011MY – Obecny Dodge Charger nie ma już takiego pazura jak coupe z lat ’66 – ’78. Mimo to nadal pozostaje ciekawą ofertą dla głowy rodziny o sportowych inklinacjach. Tegoroczny lifting tylko to potwierdza.

Zmieniło się niewiele, ale to co nowe, jednoznacznie nawiązuje do poprzedników. Nowy zderzak gładko łączący się z osłoną chłodnicy, inaczej poprowadzona linia dachu, i co najważniejsze, tylne lampy składające się ze 164 LED-owych żarówek, tak cudownie przypominających drugą generację Chargera.

Spekuluje się, że pod maską znajdziemy jedną z dwóch jednostek. 3.6 V6 z rodziny Pentastar o mocy 309 KM lub legendarne 5.7 HEMI V8, tym razem produkujące moc 384 KM i 555 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przekazywany będzie na tylną bądź dwie osie (inteligentny system 4×4 odłączy przednią oś, gdy uzna to za najlepsze rozwiązanie).

Dodge Charger 2011MY wjedzie do amerykańskich salonów sprzedaży pod koniec roku.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły