luty 21, 2024

Renault Megane RS – pierwsze oficjalne zdjęcia po debiucie na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie. Sportowe, agresywne, mocne i szybkie, a przy tym naprawdę ładne.
Nowe Renault Megane RS napędza silnik o pojemności 1,8 litra turbo benzyna z modelu Alpine A110 – dostarcza 280 KM i 390 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd na przednie koła, do wyboru jest ręczna skrzynia biegów lub dwusprzęgłowego automatu. Obie po sześć biegów, ale automat ma łopatki przy kierownicy oraz tryb „launch control” i „multi-change down” pozwalający na szybką zmianę kilku biegów podczas hamowania.

Sportowy hot-hatch Renault Megane RS oferuje dwa warianty zawieszenia: Sport i Cup. Do tego można jeszcze dołożyć tylną oś skrętną oraz mechanizm różnicowy Torsen. Auto oferuje jeden z pięciu trybów pracy: Comfort, Normal, Sport, Race oraz Perso.

Renault Megane RS

” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

ma nowe zderzaki, spojlery i powiększone wloty powietrza, a z tyłu dyfuzor i centralną końcówkę wydechu. Sportowa wersja jest dostępna w nowym kolorze Volcanic Orange.

Na liście wyposażenia nowego modelu znajdziemy system RS Monitor pokazujacy dane telemetryczne na ekranie urządzenia R-Link 2. Można do niego podłączyć zewnętrzną kamerę, która połączy dane z obrazem podczas przejazdu na torze.

 

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.