Aktualności Auta Zabytkowe BMW Ciekawostki

BMW 328 Buegelfalte Roadster

BMW 328 Roadster – Dom aukcyjny RM Auctions od zawsze gromadzi w swych zbiorach najlepsze okazy, aby po jakimś czasie sprzedać je za astronomiczne sumy pieniędzy. Nie inaczej jest z BMW 328 Buegelfalte Roadster z 1937 roku.

Samochód którego podwozie legitymuje się numerem 85032, brał udział w wyścigu Le Mans w 1937 roku. W czasie wojny należał do Alberta Speera (Minister w Rządzie Trzeciej Rzeszy). Po zakończeniu kampanii został wywieziony do Rosji, gdzie trafił w ręce Artema Mikoyana (projektant odrzutowca MIG-15). Na szczęście po jakimś czasie zaopiekował się nim zakład Toma Fishera. To właśnie dzięki niemu, możemy podziwiać BMW 328 Buegelfalte Roadster w dobrym zdrowiu. Pierwszego maja w kompleksie Grimaldi Forum w Monaco, odbyła się uroczysta licytacja tegoż egzemplarza. Cena jaką udało się uzyskać, powala na kolana: 4,380.000€.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.