październik 27, 2021

BMW 6 Coupe – Jako że BMW 6 Convertible nie chciało być same, dołączono do niego odmianę Coupe, której prezentacja dokonała się właśnie w Chinach.

Mierzące 4,89 m długości i 1,89 metra szerokości, wysmakowane coupe zaprosi na pokład cztery osoby (układ 2+2) oraz bagaż podręczny, mieszczący się na powierzchni 460 litrów. Zaś co do rozwiązań stylistycznych, mamy do czynienia z nisko zachodzącym grillem, potężną maską załamaną dwoma liniami, łączącymi się w jednym punkcie – logo producenta. Profil pojazdu reprezentują elegancko przetłoczone drzwi, których szyby pozbawiono obramowań. Przechodząc ku tyłowi, dostrzeżemy wysunięty spojler zintegrowany z klapą bagażnika, dwie chromowane końcówki układu wydechowego i symbol naszych czasów – lampy w technologii LED.

Pora sforsować masywne wrota. Białą skórę Dakota (opcjonalna Nappa) zestawiono z błyszczącoczarnymi dodatkami, choć inne wykończenia (chropowate aluminium, drewno) również są dostępne. Wyrastający z górnej części deski rozdzielczej, siedmiocalowy ekran (10,2 w opcji) przekazuje wszystkie najważniejsze informacje, nie wykluczając rozbudowanego zestawu audio Bang&Olufsen High-End Surround Sound System.

Zobacz również:  Chevrolet Camaro SS

Gdy jesienią BMW 6 Coupe zjawi się u amerykańskich sprzedawców, pod maską znajdziemy dwie jednostki. Trzylitrową, turbodoładowaną, rzędową „szóstkę” o mocy 320 KM/5800 obr./min i momencie obrotowym 450 Nm, uzyskiwanym w zakresie 1300 – 4500 obr./min lub 4.4 V8 Twin-Turbo 407 KM/600 Nm. Sprint do pierwszej setki jest więcej niż zadowalający, ponieważ kształtuje się na poziomie odpowiednio 5,4 i 4,9 sekundy.

[nggallery id=1749]
Galeria Live:
[nggallery id=1750]
[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: Auto.Sohu.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły