grudzień 2, 2023
Aktualności Bugatti Luksusowe

Bugatti Chiron Sport

Bugatti Chiron Sport pokazano na salonie samochodowym w Genewie. Superauto jest lżejsze o 18 kg, ma twardsze zawieszenie i jest szybsze w zakrętach.

Bugatti Chiron Sport ma silnik o mocy 1500 KM czyli tyle co normalna wersja. Dzięki mniejszej wadze i nowemu zawieszeniu podczas prób na włoskim torze Nardo, auto okazało się o 5 sekund szybsze niż standardowy Chiron.

Szef Bugatti, Stefan Winkelmnann, powiedział: „Chiron Sport jest znacznie bardziej zwinny i ta jego zwinność, szczególnie widoczna w ciasnych zakrętach, zapewnia kierowcy dodatkową porcję emocji na krętych drogach i na wyścigowych torach”.

Z zewnątrz Bugatti Chiron Sport wyróżnia się nowym wzorem obręczy kół oraz czterema końcówkami układu wydechowego. Cena podstawowego egzemplarza wynosi 2,65 miliona euro, pierwsze sztuki mają trafić do klientów w tym roku.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły