marzec 5, 2024
Auta Sportowe

Cardi Body 2

cardi-body-ii.jpg

Cardi Body II  – rosyjski roadster zaprojektowany od początku do końca przez rosyjską firmę Cardi, która na co dzień zajmuje się tuningiem. Po raz pierwszy Body zaprezentowany został w 2003 roku podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Moskwie.

Body II korzysta z płyty podłogowej BMW serii 3. Do napędu posłużył 6-cylindrowy rzędowy silnik o pojemności 2,5 litra, osiągający maksymalną moc 196 koni mechanicznych. Motor ten zestrojono z 5-biegową manualną skrzynią, która przekazuje napęd na tylne koła, jak na prawdziwie sportowy samochód przystało.

We wnętrzu także skorzystano z elementów pochodzących z fabryk marki BMW. Siedzenia, deska rozdzielcza i dźwignia zmiany biegów pochodzą z modelu 325i.

Cardi podaje, iż roadster ten waży niecałe 1,5 tony i przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż 7 sekund, a prędkość maksymalna, jaką może osiągnąć, to 250 km/h.

Ten oryginalnie wyglądający kabriolet może przywodzić na myśl wspomniane na początku auta, szczególnie jeśli chodzi o jego przednią i tylną część. Nie można jednak zaprzeczyć, że Cardi Body II przyciąga wzrok obserwatorów i pobudza do dyskusji na swój temat.

cardi-body-ii-2.jpg

cardi-body-ii-3.jpg

cardi-body-ii-4.jpg

cardi-body-ii-5.jpg

cardi-body-ii-6.jpg

cardi-body-ii-7.jpg

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły