luty 21, 2024
Aktualności Auta Sportowe Targi

Caterham SP/300R

Caterham SP/300R – Podobnie jak belgijskie (o polskich nie wspominając), także holenderskie targi nie wykształciły się na tyle, aby wieść prym w Europie. Nie oznacza to, że wśród znanych dotychczas, nie ma intrygujących wozów. Wręcz przeciwnie. Caterham SP/300R w stu procentach spełnia to kryterium.

Każdy z 25 egzemplarzy (cena od 60,000 GBP) otrzyma regulowane zawieszenie, oparte na podwójnych wahaczach i amortyzatorach typu Push rod. W budowę podwozia zaangażowano techników z Lola Cars.

Centralnie zamontowany (ułożenie wzdłużne), mechanicznie doładowany silnik Forda, rozwija moc 300 koni mechanicznych (Overboost: 350 KM), która trafia na asfalt za pomocą półautomatycznej skrzyni biegów. 450-kilogramowy bolid potrzebuje jedynie 2,5 sekundy, żeby prędkość stu kilometrów na godzinę pojawiła się na liczniku. Szybkość maksymalna została ustalona na poziomie 273 km/h.

[nggallery id=1691]
[Źródło i Fot. Live: GTSpirit.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły