Auta Sportowe Formuła 1 Marki Renault

Renault Clio F1 Team R27

clio-sport.jpg

Renault Clio F1 Team R27 zostało wyposażone w zmodyfikowane sportowe zawieszenie, zapewniające jeszcze wyższą precyzję prowadzenia. Potrafi w pełni wykorzystać potencjał 200-konnej (145 kW) jednostki wolnossącej 2.0 16V osiągającej moment obrotowy 215 Nm – silnik ten dysponuje dużą rezerwą mocy i zapewnia natychmiastową reakcję.

 clio-rs.jpg

Wyprodukowano 500 sztuk modelu Clio Renault F1 Team R27. Ostatni model zjechał z taśmy produkcyjnej fabryki we Francji. Ostatni wyprodukowany model to wersja w kolorze Glacier White.

Seria specjalna Clio Renault F1 Team R27 zaprezentowana została w styczniu przez kierowców zespołu ING-Renault F1 Team i stanowi flagową ofertę gamy Clio, podobnie jak to miało miejsce w przypadku Megane Renault F1 Team R26. Opracowane przez Renault Sport Technologies, Clio Renault F1 Team jest montowane we francuskich zakładach w Dieppe, specjalizujących się w produkcji sportowych samochodów Renault. Jego pojawienie się to sposób na uczczenie podwójnego tytułu mistrza świata konstruktorów Formuły 1 i możliwość zaoferowania amatorom sportów motoryzacyjnych samochodu stanowiącego kwintesencję sportowych emocji.
clio-sport-rs.jpg
Piękna ta bestia 🙂

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły