luty 21, 2024
Aktualności Auta Sportowe Nissan Targi

Nissan Nismo GT-R RC

Nissan Nismo GT-R RC – Z belgijskiej stolicy, lotem błyskawicy, przenosimy się na przedmieścia Tokio, gdzie w ten weekend odbył się Tokyo Auto Salon 2011.

Jak na japoński salon przystało, Nissan, we współpracy z Nismo, powołał do życia wyścigową wersję GT-R, odmianę RC (Racing Competition). Właściwy dobór materiału (z włókna węglowego wykonano zderzaki, maskę, klapę bagażnika ze skrzydłem, akrylowe szyby) sprawił, że RC waży o 150 – 200 kilogramów mniej niż seryjne wydanie. Zmiany objęły również zawieszenie, średnicę przednich tarcz hamulcowych (410 zamiast 390 mm) oraz zbiornik paliwa (120-litrowy firmy ATL z bezpiecznym wlewem).

Wewnątrz, jak się domyślacie, nie uświadczymy tapicerki, dywaników oraz foteli pasażerów. Jest za to sportowy kubeł Recaro z pasami firmy Willans i homologowana przez FIA klatka bezpieczeństwa

Za potencjalne zwycięstwa na torze odpowiada standardowa jednostka 3.8 V6 Twin-Turbo o mocy 530 KM i momencie obrotowym rzędu 660 Nm.

Jeśli dysponujecie pokaźną walizką gotówki (187,420€) i chcecie zakupić Nissana Nismo GT-R RC, musicie zgłosić się bezpośrednio do Nismo.


Galeria Live:

[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: jp.Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły