lipiec 20, 2024
Aktualności Auta Elektryczne Ciekawostki Filmy

Mercedes SLS AMG E-Cell

Mercedes SLS AMG E-Cell – Najwyraźniej Mercedes nie żartował, ogłaszając plany rozwoju SLS AMG w ekologicznej wersji E-Cell. Rok po zapowiedziach, światło dzienne ujrzał prototyp.

Benzynową jednostkę 6.3 (6208 ccm) V8 571 KM, zastąpiono czterema elektrycznymi motorami, umieszczonymi blisko każdego koła (napęd 4×4). Agregaty generują łączną moc na poziomie 526 KM. Maksymalny moment obrotowy w liczbie 880 Nm, dostępny jest zaraz po starcie. Z silnikami zespolono zestaw litowo-jonowych baterii. Według zapewnień producenta, przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa około cztery sekundy.

Poza wymianą serca modyfikacjom uległy drobne szczegóły karoserii i wnętrza.
Nowy jest spojler zderzakowy, grill lakierowany w kolorze nadwozia („Lumilectric Magno”), a także przekonstruowane wloty powietrza i tylny dyfuzor. Profil pojazdu reprezentują zaś czarne felgi oraz obudowy lusterek.

Wnętrze obito czarno-białą skórą i najwyższej jakości Alcantarą. Dodatkowo, kierowca ma do dyspozycji przeprojektowany zestaw wskaźników wraz z dotykowym ekranem w konsoli centralnej. Zegary poza oczywistymi danymi o prędkości i zasięgu, przekazują również informacje o przepływie energii w silnikach.

Data produkcji Mercedesa SLS AMG E-Cell nie jest znana. Spekuluje się jednak, że krótka seria trafi do salonów w 2013 roku.


Wideo 1:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XFrCdKY5m0M[/youtube]
Wideo 2:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s2A3e9Nss3o[/youtube]
Wideo 3:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZebLbelgNWg[/youtube]
[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły