czerwiec 2, 2023

Lamborghini Gallardo LP550-2 Valentino Balboni

Lamborghini Gallardo LP550-2 Valentino Balboni – auto nazwane na cześć najsłynniejszego kierowcy testowego włoskiej firmy.

Specjalna wersja Lamborghini Gallardo posiada silnik 5.2 litra V10 który generuje moc 550 KM, a napęd przekazywany jest jedynie na dwa tylne koła. Co dziwne zamiast napędu na cztery koła i 560 KM pod maską mamy napęd na tylną oś i o 10 KM mniej niż w zwykłej wersji.Aby zapewnić bezpieczeństwo jazdy, zmieniono także zawieszenie i opony, a aerodynamikę dostosowano do nowych warunków. Dodatkowo użyto dyferencjału o ograniczonym o 45% poślizgu, przeprogramowano skrzynię biegów, a nowy system ESP pozwala na jazdę w kontrolowanym poślizgu. Masa równa 1 380 kg pozwala na przyspieszanie do „setki” w 3,9 s i osiągnięcie maksymalnie 320 km/h. Z zewnątrz sportowego charakteru nowemu Lambo nadajr pas biegnący przez całe nadwozie, przezroczysta pokrywa silnika, ciemne felgi i różne kolory zacisków hamulców, w zależności od lakieru nadwozia, których jest do wyboru osiem. Wewnątrz panuje połączenie czerni i bieli i wszechobecna skóra. W standardowym wyposażeniu auta znalazł się system nawigacji GPS z Bluetooth. W opcji dostępne są ceramiczne hamulce oraz przekładnia ,,e-gear”

Powstanie limitowana seria 250 sztuk.  Cena Lamborghini Gallardo LP550-2 zaczyna się od 162 tys. euro.

Lamborghini Gallardo LP550-2 Valentino Balboni


Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły