czerwiec 14, 2024

Ferrari 430 Novitec Rosso

Ferrari 430 Novitec Rosso – specjaliści z firmy tuningowej Novitec Rosso opracowali wzmocnioną wersję Ferrari 430 Scuderia Spider 16M. Po połączeniu dwóch turbosprężarek wymianie filtrów powietrza, modyfikacji układu wtrysku paliwa i chłodzenia  i zamontowaniu ich w 4,3-litrowym silniku V8, uzyskali efekt w postaci potężnego przyrostu mocy z fabrycznych 510 KM do 696 KM. Zmodyfikowana jednostka napędowa współpracuje z dwusprzęgłową skrzynią biegów F1 SuperFast 2 (z własnym systemem chłodzącym) zdolną zmieniać przełożenia w 60 milisekund.

Podczas gdy standardowe Ferrari 430 Scuderia Spider 16M rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 315 km/h, nie ma wątpliwości, że mocniejsza o 186 KM wersja zbliżyć się może do wartości 350 km/h, a pierwszą „setkę” osiągnie w czasie niewiele ponad 3 sekundy. Z zewnątrz Ferrari 430 Scuderia Spider 16M Novitec Rosso wyróżnia się potężnymi 20-calowymi felgami z wyczynowymi oponami Pirelli. W tylnej części znalazł się znak firmowy tunera w postaci czarnych kloszy lamp, zastępujących tradycyjne – czerwone. Dodatkowo na tylnej klapie znalazło się diodowe trzecie światło stopu.

Tunerzy zmodyfikowali też zawieszenie, zastosowali hydrauliczne zawieszenie o zmiennej charakterystyce, które pozwala na uniesienie przodu auta o 40 mm za pomocą jednego przycisku na desce rozdzielczej. To rozwiązanie ma pomagać kierowcyw pokonywaniu miejskich przeszkód, progów, krawężników. Novitec Rosso wycenia swoje modyfikacje na 47 tysięcy euro.

Ferrari 430 Scuderia Spider 16M

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zB96qwjTtFo[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły