wrzesień 27, 2023

Ferrari 430 Novitec Rosso

Ferrari 430 Novitec Rosso – specjaliści z firmy tuningowej Novitec Rosso opracowali wzmocnioną wersję Ferrari 430 Scuderia Spider 16M. Po połączeniu dwóch turbosprężarek wymianie filtrów powietrza, modyfikacji układu wtrysku paliwa i chłodzenia  i zamontowaniu ich w 4,3-litrowym silniku V8, uzyskali efekt w postaci potężnego przyrostu mocy z fabrycznych 510 KM do 696 KM. Zmodyfikowana jednostka napędowa współpracuje z dwusprzęgłową skrzynią biegów F1 SuperFast 2 (z własnym systemem chłodzącym) zdolną zmieniać przełożenia w 60 milisekund.

Podczas gdy standardowe Ferrari 430 Scuderia Spider 16M rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 315 km/h, nie ma wątpliwości, że mocniejsza o 186 KM wersja zbliżyć się może do wartości 350 km/h, a pierwszą „setkę” osiągnie w czasie niewiele ponad 3 sekundy. Z zewnątrz Ferrari 430 Scuderia Spider 16M Novitec Rosso wyróżnia się potężnymi 20-calowymi felgami z wyczynowymi oponami Pirelli. W tylnej części znalazł się znak firmowy tunera w postaci czarnych kloszy lamp, zastępujących tradycyjne – czerwone. Dodatkowo na tylnej klapie znalazło się diodowe trzecie światło stopu.

Tunerzy zmodyfikowali też zawieszenie, zastosowali hydrauliczne zawieszenie o zmiennej charakterystyce, które pozwala na uniesienie przodu auta o 40 mm za pomocą jednego przycisku na desce rozdzielczej. To rozwiązanie ma pomagać kierowcyw pokonywaniu miejskich przeszkód, progów, krawężników. Novitec Rosso wycenia swoje modyfikacje na 47 tysięcy euro.

Ferrari 430 Scuderia Spider 16M

http://www.youtube.com/watch?v=zB96qwjTtFo

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły