styczeń 27, 2023
Aktualności Amerykańskie Chevrolet Ciekawostki

Chevrolet 150 Police Car

Chevrolet 150 Police Car – Nie od dziś wiadomo, że historyczne samochody są znacznie ciekawsze niż obecne pojazdy, przepełnione elektronik,  ale bez duszy. Potwierdzeniem tej tezy, jest ten oto Chevrolet 150 z 1957 roku w uniformie wojskowej policji.

W pełni odrestaurowany ze zderzakami pokrytymi chromem (prawdziwym!!!) oraz czerwonym kogutem i syreną ostrzegawczą na dachu. Wnętrze natomiast utrzymane jest w srebrnej tonacji.

Dziwić może jedynie wielkość i moc silnika jaki znajdziemy pod maską. Jest to rzędowy, sześciocylindrowy Blue Flame o pojemności 235 CI czyli 3.9 litra. Motor generuje moc 140 KM. Napęd na tylne koła dostarczany jest za pomocą trzybiegowej automatycznej skrzyni.
Najwidoczniej wojsko nie potrzebowało górnozaworowego 283 CI Super Turbo-Fire V8, który z pojemności 4.6 litra rozwijał nawet 283 KM.
Samochód legitymuje się przebiegiem 111,325 km. Wszystko to za 24,998$.


Źródło: Carscoop.blogspot.com

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły