czerwiec 24, 2024
Aktualności Amerykańskie Auta Sportowe Chevrolet Targi Tuning

Chevrolet Corvette Z06X Concept

Chevrolet Corvette Z06X – Obserwując poczynania amerykańskich blogów motoryzacyjnych, trudno nie odnieść wrażenia, że mówią i piszą wyłącznie o jednym. SEMA Show 2010. Jedno z ważniejszych świąt w Stanowym kalendarzu, ściągnęło do Las Vegas tysiące wybrańców losu. Wśród kolorowego miszmaszu zdarzają się także wielkie, cudowne, pachnące rodzynki pokroju koncepcyjnej Vette Z06X.

Oparta o mechanizmy Z06, biała (Icy White Metallic) edycja X jest niczym innym jak gotowym bolidem, którego przeznaczeniem jest tor wyścigowy. Zaopatrzona w szereg pakietów (1LZ Equipment, Z07 Performance [karbonowo-ceramiczne hamulce Brembo, udoskonalone zawieszenie przez PFADT Race Engineering], CFZ Carbon Fiber [spojler zderzakowy, maska, panele dachu, obudowy lusterek, regulowane skrzydło, słupki B]), odznacza się poliwęglanowymi szybami oraz czarnymi, ultralekkimi, 19 i 20-calowymi felgami z wyczynowymi oponami Michelin.

Radio, klimatyzację oraz mięciutkie dywaniki zastąpiono systemem przeciwpożarowym, klatką bezpieczeństwa, kubełkowym fotelem z pięciopunktowymi pasami oraz podajnikiem napoi.

Specjaliści z Pratt & Miller postanowili nie ingerować zbytnio w siedmiolitrową jednostkę LS7 V8. Nowy jest dolot, a także układ chłodzenia.


[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: Zach Bowman / AOL]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły