wrzesień 29, 2023

Porsche eRUF Greenster

Porsche eRUF Greenster – samochód sportowy z silnikiem elektrycznym ! Podczas Salonu Samochodowego w Genewie firma Ruf zaprezentowała wizję Porsche nieemitującego spalin.  Podczas tworzenia modelu eRUF Greenster znany tuner Porsche współpracował z firmą Siemens.

Owocem współpracy jest jak sama nazwa wskazuje zielony samochód, który ma trafić do produkcji w przyszłym roku. Do napędu prototypu zaprezentowanego w Genewie użyto elektrycznego silnika. Centralnie umieszczony silnik rozwija 367 KM i 910 Nm. Konstruktorzy deklarują, że wystarczy to, by 1,7-tonowe auto rozpędzić do 100 km/h w zaledwie 5 sekund. Prędkościomierz wychyli się maksymalnie do 250 km/h.

Co więcej, udało się również zredukować o 30% wielkość zestawu baterii. Dzięki temu „odzyskano” przestrzeń bagażową pod maską. To jednak nie wszystko – jeśli mamy dostęp do 400V gniazdka, czas ładowania zajmuje jedynie godzinę. Jest to znacząco lepszy wynik, chociaż trzeba uczciwie przyznać, że zasięg pozostał niemal identyczny. W przypadku Greenstera wynosi 320km.

porsche-ruf-greenster

porsche-ruf-greenster-elektryczne

porsche-ruf-greenster-samochod-elektryczy

porsche-ruf-greenster-samochod-elektryczy-sportowy

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. hmm…. piekne autko z zewnatrz ale jego wnetrze jak na porsche mizerne…

Komentarz są wyłączone.