czerwiec 14, 2024

Fisker Karma Sportowa Hybryda

Fisker Karma Hybrid – sportowy sedan z napędem hybrydowym Fisker Karma po raz pierwszy zadebiutował na salonie samochodowym w Detroit, w Genewie odbyła się jego europejska premiera.

Wyposażony w hybrydowy układ napędowy Q-Drive Fisker Karma ma zasięg ok. 80 km na napędzie elektrycznym, po czym do życia zostaje powołany 2-litrowy, turbodoładowany silnik GM Ecotec z bezpośrednim wtryskiem benzyny, pełniący rolę generatora do ładowania zestawu akumulatorów litowo-jonowych, dzięki czemu zasięg auta wzrasta do ponad 350 km, przy średnim zużyciu paliwa wynoszącym zaledwie 2,35 l/100km. Łączna moc wyjściowa dwóch silników elektrycznych w które wyposażono auto, wynosi 408 KM, a generowany przez nie moment obrotowy sięga aż 1300 Nm, co pozwala rozpędzić samochód do pierwszej „setki” w czasie 5,8 sekundy i osiągnąć elektronicznie ograniczoną, maksymalną prędkość wynoszącą ok. 201 km/h. Cena podstawowa auta powinna wynieść 78 780 euro bez podatku VAT.

fisker-karma-hybryda2

fisker-karma-hybryda3

fisker-karma-hybryda31

fisker-karma-hybryda5

fisker-karma-q-drive

fisker-karma-q-drive2

fisker-karma-srodek

Fisker Karma Hybrid film video

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=465J8GkJ1FM[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Ten samochod to poprostu cudo!!! Swietna, agresywna sylwetka, rewelacyjne wyposazenia, oszczedny, 4 drzwiowy… No jednym slowem samochod moich marzen. Ciekawe jak pracuje silnik, bo tego nie wiem. Niestety cena jest powalajaca, ale majac 100 tys euro wolne kupuje i nawet nie mrugne okiem

  2. Madrash says:

    Wysoka ekonomia, niewątpliwą zaletą są 4 drzwi, nie wspominając o mocy, to nie tylko hybryda napędu ale ogólnie auta.

Komentarz są wyłączone.