czerwiec 8, 2023
Aktualności Volkswagen

Volkswagen Arteon R z silnikiem 3.0 VR6 400 KM

Volkswagen Arteon R to nowy sportowy model następca CC będzie klase powyżej Passata, a na rynku ma konkurować z autami klasy premium jak BMW serii 4 i Audi A5.

Najmocniejsza wersja Volkswagen Arteon R z silnikiem 3.0 VR6 400 KM będzie posiadać napęd na cztery koła 4Motion.

Kierowcy zainteresowani zakupem nowego Volkswagen Arteon będą mieli do wyboru 1.5 TSI o mocy 150 KM, 2.0 TSI 190 albo 280 KM. Silnik Diesla 2.0 TDI do wyboru: 150, 190 albo 240 KM.

Dwa słabsze silniki benzynowe będą z 6-biegową ręczną skrzynią. Reszta jednostek będzie z automatem DSG o 7 przełożeniach. Najmocniejsze wersje Volkswagen Arteon dostaną napęd 4×4 4Motion, w niższych trzeba będzie dopłacić za taką opcję.

Nowy Volkswagen Arteon będzie wyposażony w m.in. o inteligentny adaptacyjny tempomat, system zapobiegający kolizji z funkcją wykrywania pieszych i awaryjnego hamowania, asystent martwego pola czy system pomagający utrzymać samochód w pasie ruchu.

Nazwa Arteon pochodzi od połączenia dwóch słów: „Art” (pol. – sztuka) oraz „eon”, który nawiązuje do luksusowego modelu Phideon, następcy Phaetona na rynku chińskim.

Volkswagen Arteon

” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły